iran flag

09128896714

09128896713

سیم تک، بزرگ‌ ترین صادر کننده محصولات مفتولی به کشورهای اطراف

سیم تک بزرگ‌ ترین صادر کننده محصولات مفتولی به کشورهای اطراف

سیم مفتول یکی از آلیاژهای پرکاربرد برای ساخت انواع محصولات و تجهیزات است. دستگاه‌های ساخته شده از آلیاژ سیم را محصولات مفتولی می‌گویند. محصولات سیمی نمونه‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند. شرکت سیم تک به منظور رفع نیازهای صنعتی، ساختمانی و خدماتی جامعه از سال 1377 راه اندازی شده و توانسته انواع مختلفی از محصولات مفتولی را برای مردم فراهم آورد.

سیم مفتول گالوانیزه گرم بصورت کلاف و شاخه، انواع مفتول سیاه آنیل، سیم آرماتوربندی ، سیم رابیتس و سیم اسکوپ، انواع مفتول گالوانیزه سرد در سایزهای متنوع، و همچنین تولید انواع توری حصاری (فنس)، توری گابیون و انواع گابیون بزرگ جهت انجام عملیات‌های عمرانی و راه سازی، انواع سیم خاردار خطی و سیم خاردار  حلقوی گالوانیزه، تمامی محصولات سه مجموعه از کارخانه‌های این شرکت هستند که طرفداران بسیار زیادی در بازارهای بین المللی دارند.

محصولات مفتولی در ساخت و ساز و صنایع مختلف استفاده می‌شود. از مهمترین انواع این محصولات می‌توان به توری فرنگی ، توری جوشی، توری حصاری، توری پرس، توری گابیون، توری جوشی پایه حصاری، توری مرغی ، مش سیمی و مش الماسی اشاره کرد. هر یک از محصولات ذکر شده در بالا می‌تواند در بخش‌های مختلف استفاده شود.

در بخش ساختمانی و پروژه‌های عمرانی برای تشکیل، تقویت و اجرای سیستم درست در گودبرداری عمیق استفاده می‌شود که برای حفظ پایداری گود و ایجاد فضای حفاظت شده استفاده می‌شود.

آشنایی با انواع محصولات مفتولی

محصولات مفتولی مقاومت بالایی دارند. محصولات سیمی قابلیت فشار بالا را دارند و به راحتی می‌توانند فشار بالا را تحمل کنند. دوام و ماندگاری این محصولات طولانی است و در صورت ایده‌آل بودن شرایط می‌توانند تا 50 سال یا حتی بیشتر عمر کنند. ویژگی منحصر به فرد این محصولات انعطاف پذیری بالای آنها است، که باعث خوش فرم بودن این محصولات می‌شود. این ویژگی‌ها دلیل تولید و فروش محصولات سیمی در نمونه‌های مختلف است. همانطور که گفته شد این محصولات کاربردهای متفاوتی دارند.

همچنین بخوانید:  نقش سیم مفتول در روش کوردون باغ انگور

بزرگ‌ ترین صادر کننده محصولات مفتولی به کشورهای اطراف

انواع محصولات مفتولی

در صنعت، محصولات مفتولی را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

سیم گالوانیزه

در سیم مفتول گالوانیزه ، لایه‌ای از فلز روی با الکترولیز به دور سیم پیچیده می‌شود. این روش سیم را از زنگ زدگی و پوسیدگی در برابر رطوبت محافظت می‌کند. مفتول گالوانیزه در صنایع مختلف از جمله کشاورزی و باغبانی، توری صنعتی و… کاربردهای فراوانی دارد. سیم گالوانیزه در دو نوع گرم و سرد وجود دارد. سیم گالوانیزه گرم در مقایسه با نوع سرد دارای فلز روی بیشتری است که باعث مقاومت بیشتر در برابر رطوبت و فرسایش می‌شود.

مفتول سیاه

 مفتول سیاه از کشش میلگردها و حرارت آنها تولید می‌شود. مهمترین ویژگی سیم سیاه انعطاف‌پذیری بالای آن است. سیم سیاه در صنایع مختلفی مانند آرماتوربندی، عایق کاری و کشاورزی کاربرد دارد.

صادر کننده محصولات مفتولی به کشورهای اطراف

توری جوش داده شده

توری جوشی یکی از انواع محصولات سیمی است که به مش جوشی نیز معروف است و به صورت ورق یا رول تولید و قابل فروش می‌باشد. توری جوشی کاربردهای زیادی در صنعت ساختمان دارد و مش صنعتی یا مش ساختمانی نیز نامیده می‌شود. توری جوشی بنا به درخواست مشتری با ابعاد 2 میلی‌متر تا 8 میلی‌متر در فنرهای مربعی از 50*50 تا 300*300 میلی‌متر قابل ساخت می‌باشد. استفاده از توری جوشی بر اساس قطر سیم و ابعاد فنر تعیین می‌شود. هزینه توری جوش داده شده کم است و استفاده از آن آسان است. از این رو این محصول مفتولی در صنایعی مانند متالورژی، کشاورزی و دامپروری، ساختمان سازی و عمران، راهسازی، نساجی، سورتینگ میوه و خشکبار و غیره کاربرد دارد.

همچنین بخوانید:  نحوه تشخیص گالوانیزه سرد و گرم

توری حصاری

توری حصاری یکی دیگر از محصولات سیمی است که در زندگی مدرن برای حفاظت و جداسازی اموال شخصی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. توری حصاری که به فنس کشی نیز معروف است، کاربردهای زیادی دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • ارزان ترین راه حل برای حفاظت و امنیت اموال شخصی، مزارع و باغ‌ها می‌باشد.
 • از آن به عنوان حصار دور باغ، زمین کشاورزی، استخر، زمین ورزشی، نظامی، صنعتی و حتی باغ وحش استفاده می‌شود.
 • جلوگیری از سقوط اجسام و افراد از ارتفاع به دلیل مقاومت بالا
 • حصار مفتولی همچنین برای حصار در اطراف خطوط راه آهن، قطارها و هواپیماها استفاده می‌شود.

صادر کننده محصولات مفتولی

توری پرسی

توری پرسی یکی از پرکاربردترین توری‌های صنعت است که به صورت مشبک و موج‌دار طراحی و تولید می‌شود. این توری‌ها مربع و مستطیل هستند و قطر سیم آنها معمولاً بین 2 تا 5 میلی‌متر است. این نوع سیم از آهن و فولاد ساخته شده است. مفتول توری پرسی پس از مرحله گرم وارد مرحله کشش سرد شده و تبدیل به سیم می‌شود.

تور مواج، توری هلندی و توری بافته از انواع توری هستند. کاربرد اصلی این نوع توری یا حصار، محصور کردن زمین و ساخت قفس برای حیوانات و پرندگان است.

توری گابیون

توری گابیون نمونه دیگری از محصولات سیمی است که در عرض‌های 1 تا 3 متر و طول‌های 40 تا 50 متر تولید می‌شود. توری گابیون برای محافظت طولانی مدت از خاک‌رویی و به عنوان دیوار حائل استفاده می‌شود. این توری گابیون در مناطق و محیط‌های شیب‌دار با فرسایش و فرسایش استفاده می‌شود.

بزرگ‌ ترین صادر کننده محصولات مفتولی

پایه نرده

پایه نرده وسیله‌ای برای محکم نگه داشتن هر توری است. پایه نرده برای ساپورت توری‌های گابیون، توری حصاری و سیم خاردار استفاده می‌شود. از این پایه‌ها برای فنس کشی باغ، زمین‌های کشاورزی و ویلا، مراکز نظامی یا زمین‌های ورزشی استفاده می‌شود تا توری‌ها به طور دقیق و محکم قرار گیرند.

همچنین بخوانید:  تاریخچه پیدایش سیم خاردار

یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد ارتفاع است. برای حصار بدون سیم خاردار ارتفاع دو متر و نیم است که نیمی از آن روی زمین قرار می‌گیرد. نکته دیگر در نصب پایه نرده فاصله آن است. مفتول توری یکی از بهترین محصولات سیمی است و ساختار آن شبکه‌ای است که در آن فولادهای افقی و عمودی روی هم قرار گرفته و جوش داده می‌شود. این محصول دارای انواع مختلفی از جمله توری پلاستیکی، توری آهنی و توری گالوانیزه می‌باشد.

مهمترین کاربرد مفتول توری استفاده از آن در ساخت پنل، کاربردهای مرتبط با صنعت پتروشیمی، زیرساخت ورزشگاه‌ها و… می‌باشد.

کلام آخر

شرکت افرا سیم تک سدید متشکل از سه کارخانه توانسته است بخش عمده‌ای از محصولات الکترونیکی و همچنین محصولات ساختمانی از جمله مفتول‌ها و ورق‌های گالوانیزه را به شکل قابل توجهی تولید کرده و میتوان گفت سهم قابل توجهی در بازارهای داخلی و بین المللی دارد. ما در شرکت سیم تک آماده پذیرش سفارشات شما عزیزان هستیم.


مقاله پیشنهادی سیم تک: نقش سیم مفتول در وصل کردن میلگرد‌ها به یکدیگر

پیشنهاد مطالعه مقاله

2 thoughts on “سیم تک، بزرگ‌ ترین صادر کننده محصولات مفتولی به کشورهای اطراف

  • manager.f says:

   بله کاربرد اصلی این نوع توری یا حصار، محصور کردن زمین و ساخت قفس برای حیوانات و پرندگان است.
   مفتول توری پرسی پس از مرحله گرم وارد مرحله کشش سرد شده و تبدیل به سیم می‌شود. تور مواج، توری هلندی و توری بافته از انواع توری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟ پیام دهید