خرید مفتول آرماتوربندی

خرید مفتول آرماتوربندی (مفتول سیاه)

مفتول سیاه یا مفتول آرماتوربندی (black annealed wire) به فلزی گفته می‌شود که از پلوس فولاد گالوانیزه نشده به دست می‌آید. این نوع سیم مفتول برخلاف سیم مفتول گالوانیزه شده (مفتول سفید) که براق و درخشان است، رنگ سیاه دارد؛ به همین دلیل به آن مفتول سیاه می‌گویند. مفتول سیاه دارای انواع مختلفی است که هر کدام از قیمت و خاصیت‌های مختلفی برخوردار هستند. یکی از انواع مفتول سیاه، سیم آرماتوربندی است که کاربرد زیادی دارد. گاهی اوقات محصول سیاه محصول پخته شده یا نیز گفته می‌شود.

برای خرید و مشاوره محصولات آرماتوربندی می توانید با شماره های ما در تماس باشید تا کارشناسان ما شما را در امر خرید راهنمایی کنند. همچنین به دلیل نوسانات قیمت در بازار می توانید استعلام جدیدترین قیمت ها را از کارشناسان ما دریافت کنید.

لیست قیمت مفتول سیاه

با توجه به نوسانات بازار لطفا برای استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

تاریخ بروز رسانی قیمت

1403-03-28

خرید سیم آرماتوربندی (مفتول سیاه)

مفتول سیاه با استفاده از دستگاه کشش مفتول و میلگرد‌های کلاف ساده در سایز‌های ۵. ۵ تا ۸ میلیمتر تولید می‌شود. این میلگرد‌ها با استفاده از دستگاه کشش به مفتول‌هایی با قطر ۱. ۲ تا ۶ میلیمتر تبدیل می‌شوند. پس از این کار آن‌ها را در کوره‌ای با حرارت ۸۰۰ تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد قرار داده تا در شرایط خلأ پخته شوند. سپس صبر می‌کنند تا به اندازه لازم خنک شود.

مفتول سیاه در این فرآیند ماهیت شیمیایی خود را حفظ می‌کند. لازم به ذکر است که در این فرایند خواص مکانیکی محصول تغییر کرده و باعث انعطاف‌پذیری و نرم شدن مفتول سیاه پخته شده می‌شود؛ همین ویژگی باعث شده تا محصول سیاه در صنعت ساخت و ساز کاربرد داشته باشد.

برای خرید مفتول سیاه می توانید با مشاوران ما در سیم تک در تماس باشید.

در حال حاضر مفتول سایز‌ها و اندازه‌های مختلف تولید و در بازار ارائه می‌شوند. هر سایز مفتول سیاه پخته شده، کاربرد خاصی دارد. از این رو شما می‌توانید یکی از آن‌ها را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. خرید مفتول سیاه پخته شده به صورت آنلاین و حضوری امکان‌پذیر است. با این وجود می‌توانید انواع مفتول سیاه را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

سیم مفتول

انواع مفتول سیاه

انواع مفتول سیاه عبارتند از:

 1. مفتول‌هایی با ضخامت 1.2 تا 1.7 میلی‌متر: که برای آرماتوربندی کاربرد دارد و وزن کلاف این مفتول‌ها تقریبا 22 کیلوگرم است. پرکاربرد‌ترین آن سیم 1.5 است.
 2. قطر مفتول 2 تا 2.5 میلی‌متری: در قالب‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد و وزن کلاف آن تقریبا 25 کیلوگرم است. سیم 2.5 نرم پرکاربردترین آن است.
 3. مفتول‌های 3 تا 5 میلی‌متری: در صنایع دیگری چون بسته‌بندی، ساختمان‌سازی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. وزن کلاف آن تقریبا بین 60 تا 100 کیلوگرم است.

کاربردهای مفتول سیاه

از مفتول سیاه یا آرماتوربندی در صنایعی نظیر

 • ساخت مجسمه
 • مصرف‌های صنعتی
 • بستن میلگردها به هم در ساختمان
 • صنایع بسته بندی
 • پل سازی و سد سازی
 • صنایع قالب‌بندی

استفاده می‌شود.

سیم مفتولهای آرماتوربندی

قیمت مفتول سیاه یا آرماتوربندی

قیمت مفتول سیاه بر اساس ضخامت و نوع آن تعیین می‌شود. همانطور که اشاره شد مفتول سیاه دارای سایز‌های مختلفی است. هر کدام از سایز‌های این محصول کاربرد خاص خود را دارند. از نمونه‌های پر فروش مفتول سیاه می‌توان به سیم آرماتوربندی، مفتول نجاری یا سیم قالب‌بندی اشاره کرد.

قیمت سیم مفتول آرماتوربندی در طول روز با نوسانات شدیدی همراه است؛ این موضوع برای افرادی که با سیم آرماتوربندی مفتول کار می‌کنند اهمیت زیادی دارد. به طور کلی قیمت محصول سیاه به عوامل مختلفی بستگی دارد عبارتند از:

 • نوع مفتول
 • آنالیز به کار رفته هنگام تولید مفتول
 • قطر مفتول سیاه پخته شده
 • متراژ مفتول آرماتوربندی

با توجه به اینکه قیمت مفتول سیاه متغیر است، نمی‌توان قیمت مشخصی برای آن تعیین کرد. کارشناسان ما تمام تلاش خود را می‌کنند تا در تمام مدت قیمت سیم آرماتوربندی را بروزرسانی کرده و در اختیار شما قرار دهند. با مطالعه این قیمت‌ها می‌توانید به راحتی برای خرید مفتول سیاه مورد نیاز تصمیم بگیرید.

مزایای استفاده از آرماتوربندی یا مفتول سیاه

از مزایای مفتول سیاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بالا بردن مقاومت سازه‌ها در برابر رطوبت به علت داشتن جنس ضد زنگ
 2. جلوگیری از کج شدن ساختمان‌ها در صنعت ساختمان سازی
 3. بالا بردن استحکام بتن در سازه‌ها
 4. افزایش قابلیت تحمل نیروی کششی در بتن
 5. قابلیت تغییر شکل بتن به اشکال متنوع و متفاوت
 6. بالا بردن مقاومت یازه‌ها در برابر آتش‌سوزی

سیم مفتول آرماتوربندی

 

روش های گره زدن مفتول آرماتوربندی

بطور کلی برای تثبیت و بستن میلگردها 6 روش برای گره زدن در تقاطع یا دور میلگرد وجود دارد که هر کدام مصارف مختص به خود را دارند :

 1. گره ساده (simple tie): معمول ترین روش و البته رایج ترین آنها نیز میباشد.
 2. گره دیواری (wall tie): برای میلگرد های ضخیم با یک پیچ دور میلگرد استفاده میشود.
 3. گره دوبل دو رشته ای (double strand): از این گره در کارهای سنگین و ویژه که نیاز به استحکام فوق العاده میباشد، استفاده میشود.
 4. گره پشت زینی (saddle saddle)
 5. گره پیچ و تابی (tie with twist)
 6. گره صلیبی (cross tie): برای میلگرد ها و آرماتور های ضخیم مورد استفاده قرار میگیرد.

روش های بستن میلگرد در گره ها

بعد از روش های گره زدن مفتول آرماتور بندی، برای بستن میلگرد در گره ها هم دو روش وجود دارد :

 • روش کراواتی :این کراوات ساده زمانی که یک تکه میلگرد به اندازه کافی بلند نباشد به خوبی کار می کند. با همپوشانی انتهای 2 قطعه میلگرد حداقل 2-3 اینچ (5.1-7.6 سانتی متر) شروع کنید. سیم را در زیر هر دو قطعه میلگرد در جایی که همپوشانی دارند وارد کنید. انتهای سیم را دو بار با دست روی میلگرد به هم بپیچانید. انبردست خود را درست روی پیچ موجود بگیرید، محکم فشار دهید و انبر را 4 تا 5 بار بچرخانید.
  برای خلاص شدن از شر سیم اضافی، انتهای آزاد را با کاتر روی انبردست جدا کنید، سپس هر سیم باقیمانده را به سمت پایین خم کنید و از مسیر خارج کنید.
 • روش ضربدری : یک گره ضربدری میلگرد را با امنیت بیشتری نسبت به یک گره کراوات قفل می کند. با خم کردن سیم به شکل U و وارد کردن آن در زیر قطعه پایین میلگرد، درست در برابر تقاطع با قطعه میلگرد بالایی شروع کنید. یک X با انتهای آزاد سیم روی تکه بالایی میلگرد ایجاد کنید، سپس یکی از انتهای آزاد را تا انتها به دور قسمت پایینی میلگرد بپیچید. انتهای سیم را با دست و با انبر درست در بالای تقاطع X به هم بپیچانید.

  به نقل از سایت : wikhow

گره های مفتول آرماتور بندی

فروش سیم مفتول آرماتوربندی در تهران

فروش مفتول آرماتوربندی در تهران در انواع و سایز‌های مختلف مورد نیاز مشتری امکان‌پذیر است. صاحبان مشاغل مختلف از جمله قالب‌بندی، ساخت توری و… می‌توانند انواع سیم قالب‌بندی خود را با قیمت مناسب از ما خریداری کنند. محصولات ما از کیفیت بالایی برخوردار هستند؛ از این رو می‌توانید به راحتی از آن در صنایع مختلف استفاده کنید. برای خرید اینترنتی مفتول سیاه در تهران می‌توانید به صورت حضوری یا غیر حضوری اقدام نمایید.

سیم مفتول سیاه انواع متفاوتی دارد. هر کدام از آن‌ها بر اساس کاربردی و خواصی که دارند، نام‌گذاری می‌شوند. برای آرماتور‌بندی از مفتول‌هایی با ضخامت ۱. ۲ تا ۱. ۷ استفاده می‌شود. این نوع مفتول با ضخامت یک و نیم میلی‌متری، کاربردی‌ترین نوع مفتول سیاه است که حدود ۲۲ کیلوگرم وزن دارد.

نتیجه ‌گیری

مفتول آرماتوربندی یا سیم سیاه یکی از پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین محصولی است که در صنایع مختلف از جمله ساخت و ساز ساختمان کاربرد دارد. این محصول به دلیل فرایندی که طی می‌کند انعطاف‌پذیر و مقاوم شده و در شرایط مختلف به کار می‌رود. همانطور که اشاره شد قیمت مفتول سیاه به عوامل مختلفی از جمله ضخامت و طول آن بستگی دارد؛ هر چه وزن مفتول بیشتر باشد قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. برای خرید مفتول سیاه در تهران می‌توانید محصولات ما را با قیمتی نسبتاً مناسب نسبت به سایر قیمت‌های بازار تهیه کنید. سیم تک

سوالات متداول

 1. صنعت مجسمه سازی
 2. قالب بندی و بسته‌بندی کردن
 3. متصل کردن میلگردها به هم در ساختمان سازی
 4. ساخت انواع پل و سد
 5. مصرف‌های صنعتی
 1. گره ساده یا لغزان
 2. گره اصطکاکی
 3. گره پشت گردنی
 4. گره صلیبی

استحکام کششی مفتول سیاه / سیم مفتول گالوانیزه باید در محدوده 350-500 مگاپاسکال باشد.

مواد اصلی سیم مفتول سیاه سیم آهنی و سیم فولادی کربنی است. کاربردها: سیم آنیل شده سیاه در ساخت و سازهای عمرانی به سیم سوخته معروف است که به طور گسترده برای تنظیم آهن استفاده می شود. سیم آنیل شده سیاه به طور گسترده ای به عنوان سیم کش یا سیم عدل بندی در ساختمان، پارک ها استفاده می شود.

4 thoughts on “خرید مفتول آرماتوربندی

  • manager.kh says:

   سلام دوست عزیز، ممنون
   توی سه بازه از اندازه ساخته میشن که عبارتند از
   مفتول‌ با ضخامت 1.2 تا 1.7 میلی‌متر: که برای آرماتوربندی کاربرد داره و وزن کلاف این مفتول‌ها تقریبا 22 کیلوگرم هستش.
   قطر مفتول 2 تا 2.5 میلی‌متری: توی قالب‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیره و وزن کلافش تقریبا 25 کیلوگرمه. سیم 2.5 نرم پرکاربردترینش هستش.
   مفتول‌های 3 تا 5 میلی‌متری: توی صنایعی مثل بسته‌بندی، ساختمان‌سازی و… مورد استفاده قرار می‌گیره و وزن کلافش تقریبا بین 60 تا 100 کیلوگرم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *