iran flag

09128896714

09128896713

مهمترین موارد استفاده از توری مش جوشی

مهمترین موارد استفاده از توری مش جوشی

توری مش جوشی نوعی توری است که با استفاده از میلگرد‌های فولادی و سیم‌های مفتولی تهیه می‌شود. این توری‌ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند که از مهمترین موارد استفاده از توری مش جوشی می‌توان به استفاده در صنایع حمل و نقل و کشاورزی و باغداری اشاره کرد، این موارد نام برده بیشترین میزان مصرف از توری‌های مش جوشی را به خود اختصاص داده‌اند، عملکردعالی و کاربرد‌های فراوان این توری‌ها باعث شده تا روز‌به‌روز هم به تعداد و حجم مصرف آنها افزوده شود. موارد استفاده از این توری‌ها بسیار زیاد است و اصولا در بسیاری صنایع می‌توان از این گونه محصولات استفاده کرد و فعالیت خود را پیش‌برد.

توری مش جوشی چیست؟

توری مش جوشی نوعی توری است که با استفاده از سیم‌های مفتولی و میلگرد‌های فولادی به صورت تار و پودی تهیه می‌شود و دارای زاویه قائم می‌باشد. در ساخت توری‌های مش میلگردهای افقی را روی میلگردهای عمودی مستقر ساخته و محل تقاطع آنها را با استفاده از جوش نقطه‌ای به یکدیگر جوش می‌کنند. استفاده از جوش نقطه‌ای به منظور اتصال میلگردهای افقی و عمودی به یکدیگر از حرکت آنها جلوگیری کرده و بدین ترتیب مانع لق زدن آنها می‌گردد. این محصول همواره با نام‌های مختلفی شناخته می‌شود که از این نام‌ها می‌توان به شبکه پیش جوش، شبکه میلگردی، مش فولادی، مش میلگرد و توری شبکه فولادی اشاره کرد.

این محصول از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و می‌توان در بسیاری زمینه‌ها از آنها استفاده کرد، بدون این که دچار افت کیفیت و کارایی شوند. مصرف بالای این توری‌ها در بازارها باعث شده تا روز به روز به حجم مصرف آن افزوده شود که البته این روی تولیدات آن هم تاثیر مستقیم می‌گذارد.

موارد استفاده از توری مش جوشی

( خرید انواع توری از سایت افرا سیم تک سدید: توری فرنگی | توری حصاری | توری گابیون | توری مرغی )

کاربرد توری مش جوشی

توری مش جوشی کاربرد‌های بسیار گسترده و فراوانی دارد که از مهمترین و اصلی‌ترین کاربرد‌های این توری‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. در صنعت کشاورزی
 2. در صنعت باغداری
 3. حمل و نقل و جابه‌جایی
 4. صنایع غذایی
 5. معادن
 6. حصارکشی اماکن
 7. دکوراسیون منزل
 8. برای ساخت تونل، سیلو، کف سازی، ساخت کانال‌های آب و غیره مانند ساخت سقف طبقات و کف استخر‌ها
همچنین بخوانید:  آشنایی با مراحل و فرآیند تولید توری گابیون

کاربرد‌های ویژه و منحصر به فرد این توری‌ها موجب محبوبیت زیاد آنها در میان مصرف کنندگان و بازارها گشته است. نرده کشی، ایجاد موانع برای انبارها و کارخانه‌ها، پل سازی و… از دیگر کاربردهای بکارگیری توری مش در صنایع گوناگون می‌باشد که تجربه‌های بسیار موفقی را رقم زده است. مسلما اطلاع دقیق از کاربردهای این توری‌ها کمک می‌کند تا شما متناسب با شرایط و نیاز خود آن را تهیه کرده و مورد استفاده قرار بدهید. این محصولات را به منظور تولید سقف‌های کامپوزیت، قطعات و دیوارهای پیش ساخته کامپوزیت، ایجاد پی ساختمان و تولید فوندانسیون‌های بتنی و سدهای بتنی و مواردی از این قبیل نیز مورد استفاده قرار می‌دهند که این گونه موارد محبوبیت بالای توری‌ها را در صنایع مختلف رقم زده است.

نکات مهم هنگام استفاده از توری مش جوشی

در زمان استفاده از توری مش جوشی همواره باید نکات متعددی را رعایت کنید تا بتوانید به درستی آنها را مورد استفاده قرار داده و از ایجاد مشکل جلوگیری نمایید، از مهمترین این نکات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 1. قبل از استفاده از توری مش جوشی حتما آن را از آلودگی و مواد چسبناک پاک سازی کنید تا زمان جوش دادن میلگرد مشکلی نباشد و به خوبی به هم متصل شوند.
 2. هنگام استفاده از توری مش در جوشکاری، جوش دادن میلگرد‌ها باید با نظم و به صورت یک دست انجام شود.
 3. در هنگام استفاده از میلگرد‌های توری مش جوشی باید توجه داشته باشید که این اتصال‌ها که از طریق جوشکاری انجام شده‌اند از یکدیگر جدا نشوند.
 4. هرگز برای پروژه‌های خود از میلگرد‌هایی که دچار زنگ زدگی شده‌اند، استفاده نکنید؛ زیرا استفاده از آنها تنها موجب خسارت و پرداخت هزینه گزاف برای شما خواهد شد.
 5. به دلیل اینکه امکان دارد، مش جوشی در برابر رطوبت دچار خوردگی شود، بهتر است در بعضی موارد از شبکه‌های مشی که گالوانیزه شده‌اند استفاده کرد.
همچنین بخوانید:  توری مش چیست و چه کاربردی دارد؟

رعایت کردن نکات مهم هنگام استفاده از توری مش جوشی و متصل کردن آنها به یکدیگر طبق اصول و استاندارد‌ها کمک می‌کند تا بهترین توری را تهیه کرده و از آن با اطمینان کامل استفاده کنید. رعایت نکات زمان استفاده از این توری‌ها باعث می‌شود تا توری در مدت زمان استفاده دچار افت کیفیت نشود و ماندگاری بیشتری هم پیدا کند.

 

توری مش جوشی

( مشاهده و خرید انواع سیم از سایت افرا سیم تک سدید: سیم آرماتوربندی | سیم مفتول گالوانیزه )

انواع توری مش جوشی

انواع توری مش جوشی در بازارها وجود دارد که نه تنها از نظر ساختار بلکه از نظر کیفیت و کارایی هم با یکدیگر متفاوت هستند، از انواع توری‌های مش جوشی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. توری مش جوشی ساده
 2. توری مش جوشی آجدار

این دو نمونه توری به صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالایی تولید می‌شوند، برای توری مش ساده اصولا از میلگرد‌های سایز ۶ و ۸ استفاده می‌کنند و برای نمونه‌های آجدار از میلگرد‌های شماره ۸، ۱۰، ۱۲و ۱۴ استفاده می‌کنند. این توری‌ها از نظر سایز چشمه هم با یکدیگر متفاوت هستند و بیشتر برای ساختمان سازی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. تنوع در تولید توری‌های مش جوشی همواره به دلیل متفاوت بودن کاربردها می‌باشد که در این صورت هر مجموعه متناسب با نیاز خود نمونه را انتخاب می‌کند و تهیه می‌نماید.

مزایای توری مش جوشی

توری مش جوشی مزایای زیادی را هم در خود جای داده است که همین مزایا موجب شده توری‌ها طرفداران بسیاری پیدا کنند. از مزایای مهم توری‌های مش جوشی می‌توان گفت که این توری‌ها هزینه‌های بسیار کمتری نسبت به سازه‌های دیگر دارند، اینتوری‌ها حمل‌ و نقل آسانی دارند. نصب آسان و کم هزینه‌ای دارد. امنیت و ایمنی بالایی دارد که تایید شده است و طبق مقررات و اصول ساختمان سازی تولید شده است. در هر مکانی قابل استفاده هستند و سرعت فعالیت را بالا می‌برند؛ یعنی می‌توانید همزمان در زمان و هزینه خود صرفه جویی نمایید. شما می‌توانید با اطمینان از این توری‌ها استفاده کنید بدون این که نگران پوسیدگی و زنگ‌زدگی و باز شدن توری‌های آنها باشید؛ زیرا این توری‌ها به هم جوش می‌خورند و در برابر ضربه و فشار مقاومت بالایی از خود نشان داده‌اندکه همین نکته سبب شده برای ساختمان سازی انتخاب عالی باشد.

همچنین بخوانید:  کاربرد مفتول گالوانیزه در احداث گلخانه‌ها

کاربرد توری مش جوشی

( مشاهده و خرید انواع سیم خاردار از سایت افرا سیم تک سدید: سیم خاردار  حلقوی | سیم خاردار خطی )

سخن پایانی

توری‌های مشی جوشی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و طبق اصول و استاندارد‌ها و توسط افراد با تجربه و خیره تولید می‌شوند. این توری‌ها به صورت رول و برگ به فروش می‌رسند که هر فرد متناسب با نیاز خود می‌تواند یکی از آنها را انتخاب نماید و با اطمینان از کیفیت مورد استفاده قرار بدهد؛ زیرا این توری‌ها دارای گارانتی و ضمانت نامه هستند و در صورت لزوم قابل تعمیر و تعویض هستند. فروشگاه افرا سیم تک سدید با استفاده از دستگاه‌های مجهز، انواع توری را با کیفیت بالا و متناسب با نیاز شما ساخته و با کمترین قیمت بازار در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.


مقاله پیشنهادی سیم تک: توری مش چیست و چه کاربردی دارد؟

پیشنهاد مطالعه مقاله

2 thoughts on “مهمترین موارد استفاده از توری مش جوشی

 1. اتنا says:

  از توری مرغی برای باغ و مزرعه ام میشه استفاده کرد؟ یه مقداری احساس میکنم نرمه استقامت نداره

  • manager.f says:

   سلام ما راجع به توری مرغی یه مقاله جدا داریم و داخلش توضیح دادیم که از این توری برای ساخت و ساز استفاده‌ می‌شود و به علت نازک بودن و وزن سبکی که دارند برای ساده کردن و سریع‌تر کردن گچ‌کاری هم کاربرد دارند.همچنین از این توری در ستون ها، سقف ،کاشی‌کاری، ایزوگام و گچ‌کاری استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟ پیام دهید