iran flag

09128896714

09128896713

نقش سیم مفتول در وصل کردن میلگرد‌ها به یکدیگر

نقش سیم مفتول در وصل کردن میلگرد‌ها به یکدیگر

سیم مفتول‌ها در صنعت کاربرد بسیار زیادی دارند‌. از سیم مفتول‌‌ها هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر‌مستقیم در ساخت محصولات دیگر استفاده می‌شود‌، سیم مفتول‌ها محصولی فولادی هستند که دارای سطح مقطعی بین 0.4 تا 4 میلیمتر بوده و به طور معمول به دو روش کشش و نورد گرم تولید می‌شوند. سیم مفتول‌ها‌، به دلیل انعطاف‌پذیری بالایی که دارند می‌توانند به اشکال مختلفی دربیایند. ماده تشکیل‌دهنده سیم مفتول‌ها عموما از فولاد کم کربن ساخته می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم درباره سیم مفتول و نقش آن در به هم بستن میلگرد‌‌ها صحبت کنیم؛ پس در ادامه همراه ما باشید‌.

انواع سیم مفتول‌ها

سیم مفتول‌ها مدل‌های مختلفی دارند که جنس آن‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد و همچنین هر کدام نیز به نوبه خود با توجه به مدل و ساختارشان در صنایع مختلف به کار می‌روند. یکی از انواع سیم مفتول‌ها‌، سیم مفتول سیاه است که این نوع سیم مفتول با مقاومت خوبی می‌تواند تابیده شود، بافته شود یا دوباره به حالت اول باز گردد. مفتول سیاه از فولاد کم کربن تولید می‌شود، از این رو پلاستیسیته بالایی دارد‌. یکی دیگر از سیم مفتول‌ها‌، سیم مفتول گالوانیزه نام دارد‌. این نوع مفتول برای محیط‌های مرطوب قابل استفاده می‌باشد. مفتول گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه گرم یا گالوانیزه سرد تولید می‌گردد که هر کدام در صنایع مختلفی استفاده می‌شوند‌.

سیم مفتولی سفید نیز یکی دیگر از مفتول‌ها است‌، سیم‌های مفتولی سفید به‌علت اینکه کاربرد بسیار وسیعی در صنایع گوناگونی دارند، یکی از مطرح‌ترین سیم‌های مفتول به‌شمار می‌روند. این مفتول نیز با استفاده از روش گالوانیزه سرد و گرم تهیه می‌شود. در کل مفتول‌ها انواع مختلفی دارند که در این مقاله به تعداد کمی از آن‌ها اشاره شد.

انواع سیم مفتول

( مشاهده و خرید انواع توری از سایت سیم تک: توری فرنگی   توری گابیون )

همچنین بخوانید:  سیم تک، بزرگ‌ ترین صادر کننده محصولات مفتولی به کشورهای اطراف

کاربرد مفتول‌ها

به دلیل انعطاف این محصول کاربردهای زیادی برای سیم مفتول در نظر گرفته می‌شود‌‌. به طور کلی از سیم مفتول‌ها در آرماتوربندی (بستن میلگرد‌ها به یکدیگر)، قالب‌بندی، بسته‌بندی، کشاورزی، عایق‌بندی و نجاری استفاده می‌شود‌. البته هر‌کدام از این کار‌ها نیاز به سیم مفتول‌های خاصی دارند برای مثال‌، باتوجه به نوع کار و توانایی و قدرتی که سیم مفتول‌ها دارند یا از نظر قطر و اندازه‌ای که دارند در صنایع مختلف استفاده می‌شوند‌. در رابطه با وزن بسته‌بندی‌های آن هم همینطور است‌. برای خرید سیم مفتول مناسب برای آرماتوربندی از سیم تک، روی لینک روبرو کلیک کنید: سیم آرماتوربندی

انواع روش‌های اتصال میلگرد

برای اتصال میلگردها به یکدیگر از چهار نوع وصله میلگرد استفاده می‌شود که متداول‌ترین آن‌ها وصله پوششی است. راه‌های دیگری نیز مانند‌: وصله اتکایی‌، وصله‌ مکانیکی و وصله جوشی هستند‌. هر کدام از این روش‌ها به نوع خاصی در به هم وصل کردن میلگرد‌ها دارند‌‌.

  • اتصال پوششی‌: پوششی اتصالی است که نیازمند همپوشانی دو آرماتور موازی با هم است. در این روش دو آرماتور به موازات هم و به طول تعریف شده در مجاور هم قرار گرفته و به وسیله مفتول آهنی بسته می‌شوند. این روش بسیار مهم و محکم است همانطور که در قسمت بالا گفته شد برای استحمام بیشتر ساختمان از میلگرد استفاده می‌شود که بهترین وسیله برای اتصال میلگرد‌ها به هم مفتول است‌. این مفتول‌ها میلگرد‌های افقی و عمودی را به یک دیگر وصل می‌کند‌. مفتول‌های به کار رفته در این روش در برابر کشش بسیار فوق‌العاده عمل می‌کنند‌.
  • اتصال مکانیکی‌‌: یک قطعه مکانیکی است برای ایجاد اتصال بین دو میلگرد که این امکان را فراهم می‌کند که آرماتور در ناحیه اتصال نیز رفتاری مانند میلگرد یک‌ پارچه داشته باشد، این نوع اتصال که میلگردها را به صورت سر به سر به یکدیگر متصل می‌کند، بسیاری از مزایای آرماتور یکپارچه را تامین می‌کند.
  • اتصال اتکایی‌: این روش اتصال میلگرد، با بر روی هم قرار دادن دو انتهای میلگردهای فشاری صورت می‌گیرد. وصله‌های اتکایی فقط برای میلگردهای تحت فشار با قطر ۲۵ میلیمتر و بیشتر مجاز است. نوع وصله تنها در قطعاتی که دارای خاموت عرضی بسته یا مارپیچ هستند، مجاز می‌باشد.
همچنین بخوانید:  کاربرد و نقش سیم مفتول گالوانیزه در صنعت

نقش سیم مفتول در وصل کردن میلگرد‌ها به هم

( مشاهده و خرید انواع توری از سایت سیم تک: توری مرغی  |  توری حصاری )

آیا روش اتصال میلگرد به صورت پوششی با مفتول قدیمی شده است‌؟

باید گفت هر ساله روش‌های دیگری جایگزین روش‌هایی قدیمی می‌شوند به خصوص در صنعت ساختمان سازی که از محصولات گرفته است تا روش‌هایی ساختمان‌سازی هر روزه تغییر می‌کند‌. در جواب این سوال باید گفت بله روش بستن میلگرد‌ها به یکدیگر با مفتول قدیمی شده است اما هنوز هم طرفداران زیادی دارد چراکه استحکام آن بسیار بالا است‌‌.

از آنجایی که هر روز ساختمان‌های زیادی با ارتفاع بلند ساخته می‌شود استفاده از این روش بسیار زمان‌بر است به همین دلیل ساختمان‌سازان به دنبال راهکار‌های دیگری رفتند‌. یکی از جایگزین‌های پوشش وصله نموده میلگرد‌ها، مماس نمودن و جوش کردن آن‌ها براساس دستورالعمل انجمن جوش است‌.

قیمت سیم مفتول‌

قیمت سیم مفتول، یکی از پرتکرارترین جستجوهای گوگل است و خریداران زیادی دارد‌. قیمت مفتول‌ها برابر اندازه و شکل و نوع ساخت و کاربرد آن‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. هر چقدر اندازه و وزن آن‌ها بیشتر باشد قیمت آن‌ها نیز بالاتر می‌رود‌، از آنجا که هر روز قیمت مفتول‌های تغییر می‌کند نمی‌توان اطلاعات دقیقی در مورد قیمت این محصولات داد. فروش این سیم‌ها به صورت کلاف در اندازه و وزن‌های مختلفی می‌باشد‌.

خرید سیم مفتول‌

هنگام خرید سیم مفتول، لازم است به فاکتورها و پارامترهای مهمی همچون قیمت، انعطاف‌پذیری، وزن، طول‌‌ و ضخامت توجه زیادی داشته باشید. در واقع خرید جنس مرغوب کار آسانی نیست و لازم است تا جنس سیم مفتول را به‌خوبی بشناسید. فروش این محصول به دو صورت آنلاین و حضوری است اما بیشتر افراد به دلیل مشغله‌های زیاد امکان خرید حضوری را ندارند. برای همین به صورت آنلاین خرید می‌کنند‌، توصیه ما در خرید آنلاین به شما این است که از سایت‌های معتبر برای خرید استفاده کنید تا خرید مطمئن‌تری داشته باشید‌.

همچنین بخوانید:  تولید مفتول

نقش سیم مفتول در وصل کردن میلگرد‌ها

( مشاهده و خرید انواع سیم خاردار از سایت افرا سیم تک سدید: سیم خاردار  حلقوی | سیم خاردار خطی )

سخن پایانی

همانطور که در قسمت‌های بالا خواندید سیم مفتول‌های طرفداران زیادی دارد و کاربرد‌های آن نیز در صنایع مختلف متفاوت است‌. متوجه شدیم که اصلی‌ترین کاربرد کابل مفتول در سیم کشی ساختمان‌ها و سیم کشی برق است. کابل مفتولی که‌هادی تابیده شده منظم دارد به عنوان برقرار کننده اتصالات تابلو کنترل در ساخت دسته سیم به کار می‌رود. چون این سیم مفتول‌های برای کار‌های ساختمانی استفاده می‌شود‌، باید در خرید آن به فاکتور‌های بسیار مهمی توجه کرد تا بتوان یک سیم مفتول محکم و با دوام تهیه کرد. شرکت افرا سیم تک سدید با استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های مجهز و به روز دنیا، سیم مفتول های با کیفیت بالا و مناسب با نیاز شما را ساخته و با کمترین قیمت بازار در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. برای مشاوره رایگان و خرید انواع سیم مفتول با کارشناسان با تجربه ما تماس بگیرید.


مقاله پیشنهادی سیم تک: نقش سیم مفتول در روش کوردون باغ انگور

پیشنهاد مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟ پیام دهید