مفتول گالوانیزه

مفتول گالوانیزه یا همان مفتول سفید، از طریق گالوانیزه کردن مفتول سیاه به دست می‌آید. در واقع مفتول سیاه برای اینکه به مفتول سفید تبدیل شود، فرآیند را طی می‌کند که به آن گالوانیزه شدن می‌گویند. این فرآیند باعث می‌شود که سیم در برابر ساییدگی، خوردگی و زنگ زدگی مقاومت نماید. مفتول گالوانیزه که این فرایند را طی کرده است کیفیت خوبی دارد و در شرایط مختلف آب و هوایی قابل استفاده می‌باشد. فرایند گالوانیزه کردن، دارای دو روش گرم و سرد است که محصولات آن در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شما عزیزان برای اطلاع از قیمت محصولات و هرگونه سوال در مورد خرید می توانید با شماره 02122020510 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما شما را در امر خرید راهنمایی کنند.

تصویر
نام
24محصول یافت شد

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

 

انواع مفتول گالوانیزه از نظر روش تولید

مفتول گالوانیزه به مفتول‌هایی فلزی گفته می‌شود که به وسیله فلز روی، پوشش دهی می‌شوند. این پوشش علاوه بر اینکه موجب افزایش استحکام سیم می‌شود، از این مفتول در برابر انواع آسیب‌های احتمالی نیز جلوگیری می‌کند. مفتول‌های گالوانیزه معمولاً انعطاف‌پذیر هستند و به راحتی خم و پیچیده می‌شوند؛ به ویژه اگر از نوع گالوانیزه گرم باشند. مقاومت این مفتول در برابر عواملی از جمله زنگ زدگی، اسید‌، مواد شیمیایی، رطوبت، خوردگی و… بسیار بالا است. به طور کلی این مفتول بر اساس نوع تولید دارای دو نوع است که عبارتند از:

  • گالوانیزه گرم
  • گالوانیزه سرد

خرید مفتول گالوانیزه

خرید مفتول گالوانیزه سرد با بالاترین کیفیت از افرا سیم تک

مفتول گالوانیزه سرد، طی یک فرایند آبکاری سرد به صورت الکترولیز به وجود می‌آید. پوشش دهی این محصول، با استفاده از برق انجام می‌شود. پوشش روی، در این نوع محصول نسبت به مفتول گالوانیزه گرم، بسیار نازک است؛ به همین دلیل مقاومت آن در برابر رطوبت، نسبت به مفتول گرم، بسیار کمتر می‌باشد.

برای ساخت مفتول گالوانیزه سرد، ابتدا مفتول سیاه را تمیز می‌کنند. سپس مفتول، اکسید زدایی شده و با استفاده از روش الکترولیز، روی آن یک لایه حفاظتی نازک، از فلز روی (zn) ایجاد می‌شود. در خرید این مفتول باید برخی ویژگی‌ها را مورد بررسی قرار داد. از ویژگی‌های بارز این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت نسبتاً بالا در برابر شکنندگی و رطوبت
  • انعطاف‌پذیری بالا
  • ضد زنگ و خوردگی

خرید مفتول گالوانیزه گرم با مناسب ترین قیمت در بازار

در ساخت مفتول گالوانیزه گرم، از مفتول سیاه استفاده می‌شود. در این روش مفتول سیاه در کوره‌های مخصوص داغ شده و میزان کربن آن کاهش می‌یابد. این امر انعطاف‌پذیری و نفوذپذیری مفتول را افزایش می‌دهد. پس از این مرحله، مفتول سیاه را در مذابی از فلز روی غوطه ور می‌کنند تا روکشی یکنواخت و عمقی برای آن ایجاد شود. در نهایت مفتولی با ظاهری زیبا و یکدست تولید خواهد شد. انعطاف‌پذیری این محصول بسیار بالا است به همین دلیل در صنایع مختلف کاربرد دارد. در زمان خرید این محصول باید به محصولی که به آن نیاز دارید توجه ویژه داشته باشید. از محصولاتی که با مفتول گالوانیزه گرم به دست می‌آید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

راهنمای خرید مفتول گالوانیزه صادراتی

در چند دهه اخیر، صادرات مفتول گالوانیزه به کشور‌هایی نظیر ترکمنستان، ترکیه عراق و… رونق پیدا کرده است. صادرات مفتول به خارج از کشور از حساسیت بالایی برخوردار هست؛ از این رو در ایران شرکت‌های محدودی می‌توانند اظهار مالیاتی دریافت نمایند. انتخاب شرکت معتبر برای خرید و صادرات مفتول اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین در انتخاب شرکت ارائه دهنده دقت فرمایید. افرا سیم تک یکی از شرکت های موفق با سابقه کاری درخشان در تولید انواع مفتول گالوانیزه می باشد که در زمینه فروش به کشور های دیگر و صادرات فعالیت می کند.

قیمت مفتول گالوانیزه

قیمت مفتول گالوانیزه در ایران، به دلایل مختلفی ثابت نیست؛ به همین دلیل نمی‌توان برای آن قیمت مشخصی تعیین کرد. به طور کلی هر چه ضخامت فلز روی (ZN) پوشش دهنده مفتول بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. سیم گالوانیزه گرم (سفید) به دلیل اینکه ضخامت و مقاومت بیشتری دارد، گران‌تر از مفتول سرد می‌باشد.

عوامل تأثیر‌گذار در قیمت مفتول گالوانیزه گرم و سرد

همانطور که می‌دانید مفتول در وزن و سایز‌های مختلف تولید می‌شود. یکی از عوامل تأثیر‌گذار در قیمت این سیم، وزن آن است. سنگین بودن سیم موجب افزایش قیمت مفتول می‌شود.

نوع سیم بکار رفته نیز، یکی از عوامل تأثیر‌گذار در قیمت مفتول گالوانیزه هست. هر چه سیم ضخیم‌تر و سنگین‌تر باشد، به طبع قیمت بیشتری خواهد داشت.

یکی دیگر از فاکتور‌های تعیین ‌کننده قیمت مفتول، کیفیت فلز روی و آهن است. در حال حاضر برخی از کارخانه‌های تولید‌کننده مفتول گالوانیزه، محصولات خود را بر اساس سفارش مشتری با مواد با کیفیت تولید می‌کنند.

به طور کلی قیمت مفتول در مقایسه با سایر محصولات آهن آلات بسیار ارزان و به صرفه است؛ به همین دلیل می‌توانید با خیالی راحت آن را در مراکز مختلف ایران تهیه کنید.

 

سخن پایانی

مفتول گالوانیزه که به روش‌های گرم و سرد پوشش دهی می‌شود، دارای مقاومت بالایی است و در شرایط مختلف آب وهوایی آسیب نمی‌بیند. معمولاً از این محصول در صنایع مختلف استفاده می‌شود. ضخامت پوشش حفاظتی مفتول، اهمیت زیادی در خرید مفتول گالوانیزه دارد؛ هر چه این ضخامت بیشتر باشد، کاربرد و مقاومت بیشتری خواهد داشت. اگر قصد خرید گالوانیزه گرم یا سرد دارید توصیه می‌کنیم در انتخاب مرکزفروش دقت نمایید. سیم تک